Põhja konn

Põhja konna muinasjutu võtsin ma raamatust “Eesti rahva ennemuistsed jutud”. Raamat on väga vana. Minu vanaema ostis selle, kui ta väike oli ning armastab seda raamatut väga. Põhja konn on üks koletis, keda saab tappa ainult imesõrmuse abil. Kuningas lubas oma tütre sellele naiseks, kes imesõrmuse leiab ja kuningriigi koletise käest päästab. Kord läks üks noormees imesõrmust otsima. Ta sattus ühe põhjamaa targa juurde. Tark ütles, et omal jõul mees sõrmust ei leia ja teda saavad aidata ainult linnud. Tark õpetas mehele lindude keele selgeks. Nüüd läks mees edasi. Tänu lindudele jõudis ta peagi järve äärde. Järve ääres nägi ta neidu, keda teadis olevat sõrmuse omanik.  Mees läks koos neiuga lossi, pettis temalt sõrmuse välja ning varastas selle lõpuks. Edasi läks mees tagasi targa juurde, kes nüüd täpsed õpetused andis, kuidas koledat looma tappa. Seejärel läks mees kuninga juurde ja ütles, et võib koleda looma tappa. Kuningas rõõmustas ja laskis mehele kõik vajaminevad asjad valmistada. Varsti tappiski mees põhja konna ära. Kõik olid väga rõõmsad ning mees ja printsess abiellusid. Mõne aja pärast tuli petetud neiu printsile ja sõrmusele järele. Ta pani printsi vangi selle eest, et mees temalt sõrmuse varastas. Mees piinles seal mitmeid aastaid. Lõpuks said kuningas ja tema õukond sellest siiski teada ja päästsid ta.

Isegi üllal eesmärgil tehtud pahateod tulevad välja ning oma tegude eest tuleb vastutada. Tänu sellele muinasjutule sain Põhja konnast rohkem teada.

Muinasjutt pärineb raamatust “Eesti rahva ennemuistsed jutud”, mille on kirja pannud Friedrich Reinhold Kreutzwald (Eesti Riiklik Kirjastus, 1951).

Marta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.