Ilon Wikland. Elu pildid

Ma lugesin Ilon Wiklandi elulugu. Ilon Wikland on hästi kuulus kunstnik. Ta sündis Tallinnas aga vanemad ei tahtnud teda eriti. Kui Ilon väike oli, saadeti ta emapoolsete vanemate juurde Tartusse. Tartus juhtus selline lugu, et Iloni onu uuris ühte püssi ja laskis sellega kogemata Ilonile õlga. Peale seda tõi Iloni ema ta igaks juhuks enda juurde Tallinnasse. Kuna varsti läksid Iloni vanemad lahku, saadeti ta hoopis isapoolsete vanemate juurde Haapsallu. Haapsalus Ilonile väga meeldis. Ta käis seal kogu aeg ujumas ning mängis oma koera Tito ja sõpradega. Ta elas Haapsalus 6 aastat, kuid siis tuli sõda ja vanaema pani Iloni laeva peale, et ta Rootsi põgeneks. Rootsis elas Ilonil tädi ja vanaema tahtis, et ta sinna läheks.

Kuna Ilon ei arvanud, et Eesti üldse kunagi vabaks saab, otsustas ta, et hakkab päriselt rootslaseks. Tädi juures Ilon koguaeg joonistas. Tädi märkas, et Ilonil on annet ja pani ta kunstikooli. Nii saigi Ilonist kunstnik. Kui ta natuke vanemaks sai, kohtus ta kuulsa kirjaniku Astrid Lindgreniga. Ilon hakkas tema raamatutesse pilte joonistama ja sai hästi kuulsaks. Ilonil on 4 tütart.

Praeguseks on Ilon juba palju kordi Eestis käinud. Kui ta esimest korda käis, oli Eesti veel Nõukogude Liidu koosseisus. Ta kartis siis väga, et ta võetakse kinni ja viiakse Siberisse. Nüüdseks on Haapsalus Iloni Imedemaa. Seal on palju Iloni joonistatud pilte inimestele vaatamiseks ja kolmandal korrusel on mängumaa. Kui me väiksemad olime, käisime seal tihti.

Mulle väga meeldis raamat Ilon Wiklandist, see on kindlasti üks mu lemmikuid! Õhtuti ei saanud isegi magama minna ja lugesin poole ööni.

Raamat, millest kirjutasin: Enno Tammer “Ilon Wikland. Elu pildid” (Tammerraamat, 2017)

Pildiotsingu ilon wikland elu pildid tulemus

Marta

One thought on “Ilon Wikland. Elu pildid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.