Mina, nohik

Harriet Manners on 15- aastane ja ta on nohik. Harriet ei ole üldse popp, talle ei meeldi mood ja ta koolikoti peale on punaste tähtedega kirjutatud Nohik. Harriet on kohmakas ja temaga juhtub kogu aeg igasuguseid äpardusi. Harrieti meelest vihkavad teda kõik. Ta on isegi teinud nimekirja nendest nimedest. Lõpuks on neid lausa üheksa. Õnneks on Harrietil ka üks sõber, Nat, ilma temata oleks elu vist päris kurb. Ühel päeval on neil klassiekskursioon messikeskusesse, kus on ka modellid. Nat tahab saada modelliks, see on ta suur unistus. Juhtub aga nii, et hoopis Harriet jääb silma ühele modelliagentuurile. Nat saab Harrieti peale kurjaks ja Harrieti vihkajate nimekiri pikeneb taas.

Minu arvates on Harriet tore ja lahke tüdruk. Ta on väga tark ja arukas. See, et teised teda narrivad ja kiusavad, muudab Harrieti kurvaks ja araks. Modelliks olemine tõstab tema enesekindlust. Ka teised ei kiusa enam. Hiljem, kui Harriet emale vihkajate nimekirja näitab, võtab ema pastaka ja töötab natuke. Kui ta lõpetab, pole nimekirjas enam ühtegi inimest. Selgub, et vihkajaid polegi enam 🙂

Kiusamine on õudne ja kohutav, mul oli väga hea meel, et Harriet sellest lõpuks pääses! Soovitan seda teistelgi lugeda, raamat on väga õpetlik. Raamatu kirjanik Holly oli ise ka kooli ajal nohik ja arglik. Raamatu kirjutaski ta oma kogemuse põhjal.

Raamat, millest kirjutasin: Holly Smale “Mina, nohik” (Pegasus, 2017)

Marta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.