Algaja ajaränduri seiklused

Lugesin raamatut “Algaja ajaränduri seiklused”, milles rääkis kuulsatest teadlastest, füüsikast, kosmosest ja ajas rändamisest. Raamatutegelased on kaks paksu tüdrukut Mariliis ja Anette ning nende füüsikaõpetaja. Ükskord, kui Mariliis ja Anette koolist tulevad, otsustavad nad poest läbi põigata ja endale süüa osta. Nad näevad, kuidas naabripoiss Margus suundub tiigijää poole. Jää on õhuke ning ta vajub läbi jää. Anette jookseb poissi päästma, kuid temagi vajub läbi jää. Äkitselt on tiigi juurde ilmunud mees,  kes kõnnib vee peal ning päästab poisi. Kui paar minutit on möödas avastavad tüdrukud, et kell on ikka sama, mis paar minutit tagasi ning Anette riided on kuivad. Nad räägivad sellest oma õpetajale ja nii saavad nad teada, et päästajaks oligi füüsikaõpetaja. Tuleb välja, et nende õpetaja suudab ajas rännata. Koos päästavad nad kuulsa laulja elu, Titaaniku uppumisest ning veel otsustavad nad ära hoida I maailmasõja.

Selles raamatus oli ka üks tore mõistatus. Et teada saada õpetaja vanust, oli seda vaja arvutada kahe kuulsa teadlase sünniaegade abiga. Need kuulsad teadlased olid Galileo Galilei ja Albert Einstein. Me Martaga tegime selle arvutuse ära ja teame nüüd, kui vana oli füüsikaõpetaja.

Raamat oli huvitav ja peale selle sain palju uusi teadmisi. Ma soovitan seda kõigil lugeda! Mind hakkasid kuulsad teadlased huvitama ja uurisin nende kohta täpsemalt. Rohkem lugesin Albert Einsteini kohta. Nüüd ma tean, et nii Galilei kui Einstein olid kuulsad leiutajad, avastajad ja füüsikud.

Raamat, millest kirjutasin: Ilmar Tomusk “Algaja ajaränduri seiklused” (Tammerraamat, 2016)Pildiotsingu algaja ajaränduri seiklused tulemus

Tuuli

One thought on “Algaja ajaränduri seiklused

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.