Auggie ja mina

Raamat “Auggie ja mina” on natuke nagu järg raamatule “Ime”. Selles raamatus räägivad kolm inimest, kuidas nemad Augustit näevad ja missugune on nende elu. Need inimesed on Augusti klassivend Julian, parim sõber Cristopher ja klassiõde Charlotte. Raamatus on juttu sellest, mida tegid teised tegelased siis, kui Auggie kooli läks ja seal kohanes. Cristopherile meeldib Augusti perekond ja ta on harjunud tema välimusega. Nad mõlemad on tähesõdade fännid. Selleks ajaks kui Auggie kooli läheb, on Cristopher teise linna kolinud. Neil mõlemal on nüüd omad tegemised ja nad ei suhtle enam nii palju.

Charlotte on Auggie vastu sõbralik ja lahke, ei narri ega kiusa teda. Charlottele oli see  kooliaasta igati meeldejääv. Ta sai koos oma kahe parima sõbraga tantsida väga kuulsal laval.

Julian sai Auggiega tutvudes kõige suurema õppetunni.  “Ime” raamatus oli Julian Augusti vastu kõige õelam. Juliani vanaema oli kuulnud poisi pahast käitumisest ja rääkis talle loo oma lapsepõlvest. Tema koolis käis üks kepiga poiss, keda ka kõik narrisid. Tuli sõda ja taheti minema viia kõik juudid, kaasaarvatud vanaema. Kepiga poiss aitas tal põgeneda ja viis ta oma koju. Nii pääses vanaema. Kui Julian seda juttu kuulis, otsustas ta Augustile vabanduskirja kirjutada. August andis talle andeks. Julian vahetas järgmiseks õppeaastaks elukohta ja kooli. Augustiga nad ilmselt enam ei kohtunud.

Mulle see raamat meeldis. “Ime” raamatus tundus Julian väga õel ja vastik, aga selles raamatus oli mul Julianist isegi kahju. Mulle ka ei meeldi, kui lapsed omavahel tülitsevad. Minu klassis on õnneks tülisid vähe ja me saame enamasti hästi läbi.

Auggie & mina

Raamat, millest rääkisin: R.J. Palacio “Auggie ja mina” (Hea Lugu, 2016)

Marta

3 thoughts on “Auggie ja mina

 1. Inx 31/10/2016 / 17:35

  Minu meelest ei ole samuti tülitsemine hea. Tore, et saate klassikaaslastega hästi läbi. Kas koolist antakse juba kohustuslikku kirjandust koju ka lugeda või on praegu veel vaba valik?

  Meeldib

  • tuulimarta 31/10/2016 / 17:43

   Praegu meil veel kohustuslikku kirjandust ei ole. Iga veerand peame lugema 2 raamatut omal valikul. Marta

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.