Pahupidikool kukub kokku

Pahupidikool pidi tulema ühekorruseline koolimaja, kus on kõrvuti 30 klassiruumi. Ehitajad aga ehitasid hoopis 30 korruselise koolimaja, kus igal korrusel on üks klassiruum ja 19. korruse unustasid hoopis ehitada. 19.korrust õpetab preili Zarv. Preili Zarve pole olemas. See on vist üks põhjus, miks seal koolis kummalised asjad juhtuvad, eriti 30.korrusel. Mulle meeldis kui proua Pärl lastele gravitatsiooni õpetas. See käis nii. Proua Pärlile oli pakk. Selle sees oli uhiuus arvuti. Proua Pärl lükkas arvuti aknas välja ja ütles lastele: “Vaadake see on gravitatsioon.”. 🙂 Nagu arvata võite, käis arvuti vastu maad ja alles jäid vaid jupid.

Teine väga lõbus lugu oli seoses tuletõrjeõppusega. Proua Pärl helistas kogu aeg lehmakella, sest kui oleks päris tulekahju, siis lapsed kuuleksid teda. Proua Pärl juhtis lapsed katusele, sest päris tulekahju korral lendaksid helikopterid neid päästma. Kõik lapsed ja õpetajad karjusid, et ärge helistage kella, aga oli juba hilja. Lehmad tulid ja vallutasid koolimaja. Läks terve aasta, enne kui lehmad koolimajast välja saadi.

Õnneks kool siiski kokku ei kukkunud. Sellises kummalises koolis oleks päris tore käia. Tegelikult on meie koolis ka vahva.

Raamat, millest rääkisin: Louis Sachar “Pahupidikool kukub kokku” (Draakon ja kuu, 2008)

Marta

One thought on “Pahupidikool kukub kokku

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.